Faktoring şirketleri, firmaların sundukları hizmet veya sattıkları mal karşılığında doğan alacaklarının teminat altına alınmasını sağlayan kurumlardır. Alacaklarınızın tahsil edilmesi, çek kırdırma ve finansman desteği gibi hizmetler faktoring şirketlerinin hizmet kapsamı içindedir.
Siz de ister küçük esnaf ister KOBİ olun bir faktoring şirketine ihtiyaç duyabilirsiniz. Tam da bu noktada faktoring şirketi seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar ortaya çıkacaktır. Faktoring şirketi seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken 6 önemli kriter şu şekilde sıralanabilir:

İlginizi Çekebilir: Faktoring Nedir?

Faktoring Sistemi Nasıl İşler?

  1. Bir faktoring şirketi ile çalışmaya başlamadan önce, şirketi detaylı bir şekilde incelemeniz önemlidir. Şirketin geçmiş müşterilerinin görüşlerini incelemek ve şirketin başarılı olduğu alanları tespit etmek, nasıl bir yol almanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır.
  2. Bir işlem yaptırmak istediğiniz zaman, karşınıza çıkan her bir faktoring şirketinin farklı fiyat politikasına sahip olduklarını görebilirsiniz. Bu durumda işlem maliyetlerini göz önünde bulundurarak sizin için en uygun faktoring şirketini seçebilirsiniz.
  3. Faktoring şirketi seçiminde kolay erişim de oldukça önemli bir kriterdir. Seçtiğiniz faktoring şirketinin hem mobil hem de dijital mecra üzerinden ulaşım kolaylığı sağlaması büyük bir avantajdır. Buna ek olarak yaygın faktoring şubeleri ağı da, ulaşımınızı kolaylaştıracak bir başka etkendir.
  4. Bir faktoring şirketi ile çalışmanıza karar vermenizde etkili olacak en önemli faktörlerden biri de, iletişimde bulunacağınız faktoring çalışanlarıdır. Herhangi bir işleminiz ile ilgili bilgi almanız gerektiğinde ya da aklınıza takılan bir soruya cevap aradığınızda muhatap olacağınız kişi, faktoring şirketindeki müşteri temsilcisi olacaktır. Bu nedenle müşteri hizmetleri konusunda size yardımcı olacağına inandığınız, ihtiyaçlarınızı ve problemlerinizi dikkate alarak çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyen ve size en yakın gelen şirketi seçmeniz fayda sağlayacaktır.
  5. Faktoring şirketi seçiminde, güçlü bir muhabir ağının varlığı da son derece önemlidir. İhracat faktoringi işlemlerinde yurt dışındaki muhabir faktörlere hızlı ve kolay ulaşım sağlayabilecek bir şirket ile çalışmak yararınıza olacaktır.
  6. Faktoring şirketi seçiminde dikkat edebileceğiniz bir başka husus ise, çalışacağınız şirketin geçmişi ve tecrübesidir. Alanında profesyonel bir ekibin yer aldığı kurumsal bir şirket ile çalışıyor olmak, daha çok güven duymanız için önemli bir etkendir.

Çek bozdurma işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebileceğiniz ve en uygun çek iskontosu teklifleri alabileceğiniz bir faktoring şirketi (Faktoring ile ilgili daha fazla bilgiye blogumuzdan veya Finansal Kurumlar Birliği‘nden ulaşabilirsiniz.) arayışı içindeyseniz, Kobiler ve finansal kurumları bir araya getiren Fon Radar’a ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Faturalı çekleriniz için en iyi teklifler Fon Radar’da!

HEMEN TEKLİF AL!