Karekodlu (QR kod) çek, güncel teknoloji ürünü olarak kullanılmaktadır. Çağdaş bir hizmet türüdür ancak karekodlu (QR kod) çek, kullanabilmek için uygulama kurulumu gerekmektedir. Cep telefonuna uygulama kurulduktan sonra giriş yaparak üyelik oluşturulması gerekmektedir.

Bireysel ve ticari işletme üyeleri aynı zamanda kullanabilmektedir. QR kod sistemi özellikle sahte çeklerin tespitinde büyük önem taşımaktadır. QR kod, bireysel üyelerle ticari faaliyette bulunanların büyük güven kaynağı kabul edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Keşideci Kimdir? Keşideci Ne Demektir?

Karekodlu Çek Raporu Alma Kılavuzu

Karekodlu çek kılavuzu, siteme kolaylıkla üye olarak finansal güvenceye kavuşabilme avantajıdır. Geçmişte yaşanan sorunlara son veren bir sisteme sahip olmak mümkündür. Karekodlu (qr kod) çek kullanıcısı olabilmek için uygulama kurulması gerekmektedir.
Mobil telefona kurulan uygulama sayesinde çek performansı, çek yaprağının doğruluğu ve keşideci özellikleri öğrenilebilmektedir. Bundan böyle sahte çekler ve karşılıksız durumlarla mücadele devri bitmektedir.
Qr kodlu işlem yapabilmek için kurulumu yapılan uygulama üzerinden üyelik oluşturulmalıdır. Yalnız akıllı telefon özellikli cihaz ya da tablet kullanımı gerekmektedir. Uygulama girişi yapıldıktan sonra ticari ya da bireysel seçim yapılması gerekmektedir.
İlk olarak giriş yapıldıktan sonra bireysel üyeler T.C kimlik numarası ve parola kullanarak girebilmektedir.
Ticari üyeler ise Vergi kimlik numarası, ticari kimlik numarası ve parola ile giriş yapabilmektedir.
Artık, Cep telefonunuza gelen SMS şifresini girerek devam edilebilmektedir.
İşlem sırasında güçlükle karşılaşmamak için çek raporunu yanında bulunmalıdır.
Keşideciden izin alınması gibi gereksinim bulunmamaktadır. Bu nedenle kolaylıkla çek güvenliğiniz karekod(qr kod) okutarak sağlanabilmektedir. Ticari üyeler gibi bireysel üyeler de QR kod güvenliğinden yararlanabilmektedir.

Kare Kod Kullanma Avantajları

Kare kod kullanarak çek kontrolü yapılması büyük güven unsurudur. Hamili tarafından okutularak çek ve keşideci performansını görebilmektedir. Ticari faaliyetle uğraşanlar için çek kullanımı kaçınılmazdır. Başka bir deyişle ticari işletmeciler faaliyetlerinin çoğunu çekle yürütmektedir. Bu yüzden karekodlu(qr kod) çek sistemi büyük kolaylık olarak sunulmaktadır.
Bankalar için de büyük bir finans yönetimi olan çeklerin Qr kodla güvene kavuşması çok önemlidir. Bununla birlikte tahsilat sorunları, sahte çek söylemlerinin de önüne geçilmektedir. Çünkü QR kod sistemi hamili ve keşideci arasında güven köprüsü kurmaktadır. İşletmeler sadece bir uygulama kurarak ticari faaliyetlerini güvence altına alabilmektedir.

Faturalı çekleriniz için en iyi teklifler Fon Radar’da!

HEMEN TEKLİF AL!