Ticari faaliyetlerde bulunan tüm şirketlerin, bazı araç ve demirbaşlara ihtiyacı bulunmaktadır. Söz konusu bu ihtiyaçların temin edilmesi, kazanç miktarının belirlenmesinde ve hizmet kalitesinde önemli rol oynamaktadır. Çalışan kişi sayısı, şirket adına olan araç, mal ve hizmet temininin sağlanması için belirli bir konum belirlenmesi gerekmektedir. Bunu yanı sıra şehir içi ve şehir dışı trafiğin sağlanması için araç temini son derece önemlidir. Şirket üzerine alınan araçların, firmaya sunduğu çok sayıda avantajlar yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Faktoring Nedir? Faktoring Hizmetleri Neledir?

Şirket Üzerine Araç Almanın Faydaları Nelerdir?

Şirket üzerine araç, firmaya vergi avantajı sağlamaktadır. Şirketler açısından önemli bir gider kalemi olan vergilendirme işlemlerinde, şirket adına alınan aracın gider olarak gösterilmesi ve belirli muhasebe kayıtlarının yapılması aşamasında şirketlere avantajlar sağlamaktadır.
Gün içinde şirket araçları trafikte aktif olarak yer almaktadır. Taşıt tanıma sistemi kullanan araçların ile arası yakıt tasarrufu yapma imkanı sağlamaktadır.
Yakıt alımı sonunda oluşan gider kalemlerinin, muhasebe kalemlerinde yer alması ve gider olarak gösterilmesi şirketler açısından son derece önemlidir.
Akaryakıt kontrolü ve gider kalemleri kolaylıkla takip edilmektedir.

Şirket Üzerine Alınan Araçların Bakım Giderlerinin Avantajları Nelerdir?

Mal ve hizmet üretimi ve transferi yapan tüm firmaların, belirli gider kalemleri oluşmaktadır. Bunların arasında araç maliyeti önemli bir yere sahiptir. Şirket üzerine araç alınması durumunda yapılan bakım ve onarım giderleri kolaylıkla muhasebe kalemlerinde yer almaktadır. Gider kalemlerini oluşması, şirketlerin ödediği vergilendirme aşamasında avantajlar sağlamaktadır. (2022 Yılı Binek Araçlarda Gider Kısıtlaması ve Muhasebe Uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfaya göz atabilirsiniz: muhasebetr.com )

İlginizi Çekebilir: KOBİ Destek Kredisi Nedir? Krediyi Veren Bankalar Hangileridir?

Faturalı çekleriniz için en iyi teklifler Fon Radar’da!

HEMEN TEKLİF AL!