Ticari kredi kartı, bireysel kredi kartlarında bulunan tüm hakları sunmaktadır İşletmelere verilen ticari kredi kartı her türlü alış veriş işlemlerinde kullanılabilmektedir. Ancak tüzel kişiler, Limited ve Anonim şirket sahipleri ve şahsi şirket sahiplerine de verilebilmektedir. Bundan dolayı ticari faaliyette bulunmayanlara ticari kredi kartı verilmemektedir.

İlginizi Çekebilir: Keşideci Kimdir? Keşideci Ne Demektir?

Ticari Kerdi Kartı Nedir?

Ticari kredi kartı, pek çok avantajla birlikte işletmelere verilen bir alış-veriş kolaylığı aracıdır. Bireysel ve ticari olarak sunulan pek çok kredi kartı türü bulunmaktadır. Başka bir deyişle alım ve satım işlemlerinde güven aracı olarak ticari kredi kartı kullanılabilmektedir.
Ticari kredi kartı bulunan firma çalışanları da işletme işlemlerinde bu avantajı kullanabilmektedir. Şirket türüne göre ayrıcalıkları bulunan aynı zamanda pek çok avantaj sunan kredi kartı kolaylıkla alınabilmektedir.

Ticari Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekenler?

Ticari kredi kartına sahip olmak isteyen herkes sahip olabilmektedir. Ancak yasal yükümlülükleri de taşıması gerekmektedir. Ticari kredi kartı, tüzel kişiliklere verilmektedir. Böylelikle bireysel kredi kartlarına göre yüksek avantajlarına sahip olunabilmektedir. Ticari kredi kartı alacak olanlar öncelikle başvuru formu doldurmalıdır.
Anonim, şahıs ve Limited şirketler sahip olduğu kredi kartını güvenle kullanabilecektir. Ticari kredi kartı sahibi işletmenin ekibi de bundan böyle şirket alış verişlerinde kullanabilecektir. Ticari kredi kartlarına sahip olabilmek için;

İlk olarak şirket sahibi kimlik fotokopisi,

Ticari hesabı bulunan bankaya ait ticari kredi kartı formu doldurulması,
Maliye Bakanlığından alınan vergi levhası bilgileri sunulmalıdır. Kısacası yasal yükümlülükler yerine getirilmelidir.
Son olarak tüm belgeler hazırlanarak sunulmaktadır. Ama kredi kartı koşullarını karşılayamayanlar yani bireyler alamamaktadır. Ticari kredi kartı alabilenler ise bununla birlikte pek çok avantaja sahip olabilmektedir.
Fakat Anonim ve Limited şirketler için yapılan başvurularda tüm ortak bilgileri gerekmektedir. Kredi kartı limiti, banka sistemi ve işletme özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Ticari Kredi Kartı Avantajları

İlk avantaj özellikle peşin dahi yapılsa alışverişin taksitlendirilebilmesi,
Benzin, seyahat ve çeşitli giderler için hediyeler sunulması,
Yüksek limitlere sahip olabilmesi,
Ticari kredi kartı, bireysel kredi kartlarına oranla daha yüksek taksitler sunması,
İşletme giderlerinin düzenli olarak takip edilebilmesi gibi sayısız olanak sunmaktadır.

Faturalı çekleriniz için en iyi teklifler Fon Radar’da!

HEMEN TEKLİF AL!